نگارش انگیزه نامه (SOP)

از دیگر فاکتور های مهم است که منجر به گرفتن پذیرش از دانشگاه های خوب خارجی می شود . دانشگاه های مختلف اسم های مختلفی برای SOP می گذارند که که برخی از آن ها عبارتند: Statement of intention ، Letter of intent در فارسی عنوان هایی مثل انگیزه نامه و بیانیه هدف دارد. به احتمال زیاد، شما هم در رابطه با اهمیت بالای انگیزه نامه مطالبی را خوانده و یا شنیده اید. انگیزه نامه نوشته ای است که نشان از شوق شما برای ادامه تحصل در رشته و دانشگاه مدنظر داشته و بیان می کند چرا شما فردی ایده آل برای اخذ بورسیه تحصیلی هستید. نگارش ضعیف و پیش پا افتاده یک انگیزه نامه اثر منفی مستقیمی در روند پذیرش متقاضی داشته و به تنهایی می تواند باعث رد داوطلب به وسیله هیئت گزینش شود. در مقابل، یک انگیزه نامه قوی و حرفه ای می تواند ضعف های یک سابقه تحصیلی نه چندان مناسب را پوشش داده و به تنهایی یک پوئن مثبت بسیار موثر برای متقاضی تلقی شود. در انگیزه نامه شما اعلام می کنید که :

🔹هدف شما از تحصیل در مقطع مورد نظر چیست؟

🔹هدف شما از تحصیل در رشته مورد نظر چیست؟

🔹 هدف شما از تحصیل در دانشگاه مورد نظر چیست؟

🔹 چه پیش زمینه تحصیلی و تحقیقاتی و کاری نسبت به رشته مورد تقاضا دارید؟

🔹 قصد دارید در زمان تحصیل در دانشگاه چه فعالیتی انجام دهید؟

🔹 قصد دارید پس از دانش اموختگی، در چه حوزه هایی فعال شوید؟

انگیزه نامه مناسب معمولا در دو صفحه نوشته می شود.

انگیزه نامه در واقع بیان علایق واقعی بر اساس ظرفیت های مشخص علمی و تجربیات شما است. پس بیانیه هدف را باید به خوبی بنویسید و بدون اشکال گرامری و نوشتاری، ضمیمه مدارک کنید. بیانیه هدف خوب و شفاف مشخص میکند که شما تا چه اندازه برای تحصیل در رشته و مقطع مورد نظر، جدی و علاقمند هستید. البته بیانیه هدف، نه شرط لازم و نه شرط کافی برای اخذ ادمیشن از دانشگاه مقصد است.

 

کارشناسان مجموعه اپلای داک آماده اند تا شما را در نگارش یک انگیزه نامه با کیفیت عالی که تمامی فاکتورهای لازم را رعایت کرده باشد، یاری رسانند. برای استفاده از این خدمت نگارشی کافی است فرم سفارش را تکمیل و ارسال کنید.