0
محصول در سبد خرید وجود ندارد

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

بهترین کشورها برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر

اگربه فکر ادامه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر و انتخاب بهترین کشور و دانشگاه برای اپلای هستید، بهتر است با این مطلب همراه شوید و اطلاعات دقیقی در این رابطه کسب کنید.

در لیستی که ارائه خواهیم کرد برای تحصیل در رشته های مهندسی کامپیوتر و جهت انتخاب بهترین کشور، فاکتورهایی نظیر تنوع فرهنگی، اعتبار مدرک، نرخ اشتغال به کار بعد از فارغ التحصیلی، میزان پیشرفته بودن سیستم آموزشی و محبوبیت آن نزد دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است.

1- آمریکا

همواره در جستجوی بهترین دانشگاه های جهان در رشته های مهندسی بخصوص مهندسی کامپیوتر متوجه میشویم که نام دانشگاه های ایالات متحده در صدر لیست قرار دارند. دانشگاه هایی از قبیل مؤسسه فناوری ماساچوست، دانشگاه استنفورد، دانشگاه کارنگی ملون و دانشگاه کالیفرنیا دارای برترین رتبه بندی جهان در این رشته هستند علاوه بر دانشگاه های مذکور دانشگاه واشینگتون و دانشگاه تگزاس نیز در این رشته بسیار مطرح هستند.

متوسط درآمد سالیانه یک مهندس کامپیوتر در در این کشور به این صورت است که یک کارشناس علوم کامپیوتر سالانه $92,13 (دلار) درآمد دارد. حداقل و حداکثر درآمدی 25% مهندسان معادل 59000$ (دلار) و درآمد 75% مهندسان معادل 99500$ (دلار) می باشد و میانگین درآمد ساعتی $44 (دلار) است.

2- کانادا

درطول سال های اخیر نام دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته مهندسی کامپوتر همتراز دانشگاه های مطرح جهان به چشم میخورد. دانشگاه تورنتو بهترین دانشگاه این کشور در این رشته محسوب می شود. البته دیگر مراکز و دانشگاه های معتبر در کانادا در زمینه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر عبارتند از: دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه واترلو و دانشگاه مک گیل.

میانگین حقوق رشته های کامپیوتر در کانادا سالانه 60000$ (دلار) یا در هر ساعت 30.77$ (دلار) است که بر اساس سطح علمی هر شخص این میزان از 24697$ (دلار) در سال شروع می شود در حالی که بیشتر افراد با تجربه 102000$ (دلار) در سال حقوق دارند.

3- انگلستان

میتوان گفت بعد از آمریکا کشور انگلستان دارای بیشترین دانشگاه برتر در رشته مهندسی کامپوتر در جهان می باشد. کشور انگلستان در سال گذشته دارای ۴۶ دانشگاه در میان ۵۰ دانشگاه برتر مهندسی کامپیوتر در جهان است. برخی از این دانشگاه ها عبارتند از: دانشگاه سلطنتی لندن، دانشگاه ادینبرو و دانشگاه کالج لندن.

میزان دستمزد در رشته کامپیوتر درانگلستان بنا به تخصص متفاوت است، اما یک مهندس کامپیوتر از 20000£ تا 100000£ (پوند) در سال حقوق دریافت میکند.

4- استرالیا و نیوزلند

استرالیا جزء بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر است. دانشگاه ملبورن ، دانشگاه ملی استرالیا ، دانشگاه نیوساوت ولز و دانشگاه سیدنی از بهترین دانشگاه های استرالیا در رشته مهندسی کامپیوتر هستند. نیوزلند هم دارای ۷ دانشگاه برتر در این رشته است از میان دانشگاه های برتر این کشور می توان به دانشگاه آکلند اشاره کرد.

شرایط کاری مهندسان کامپیوتر در استرالیا با میانگین درآمد سالانه بالای 77813$ (دلار) و کل ساعات کاری 36 ساعته در هفته نسبت به اکثر کشورهای جهان در سطح مناسبی قرار دارد.

5- کشورهای اروپایی
کشور آلمان نیز دارای ۵ دانشگاه برتر دانشگاه های جهان در زمینه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر است. دانشگاه مونیخ جزء بالاترین رتبه های دانشگاهی در این رشته است. میزان درآمد در رشته کامپیوتر در گرایشات مختلف و شهرهای گوناگون متفاوت می باشد، اما به صورت میانگین میزان درآمد یک مهندس کامپیوتر در آلمان در حدود 3000 یورو در ماه می باشد.

فرانسه از دیگر کشورهای موفق در این رشته تحصیلی در اروپاست. از بین دانشگاه های معروف فرانسه در این رشته می توان از دانشگاه ENS شهر پاریس نام برد. میزان درآمد مهندسین کامپوتر در اسن کشور بسته به سوابق کاری فرد متغیر می باشد. در مجموع به میزان 40163€ (یورو) است.

کشور ایتالیا یکی از دیگر کشورهای موفق اروپایی در رشته کامپیوتر است. از میان دانشگاه های پرطرفدار این کشور می توان به دانشگاه پلی تکنیک میلان اشاره داشت.درآمد ماهیانه متخصصین این رشته در ایتالیا در سال در حدود €3678 (یورو) اعلام شده است.

کشور بعدی هلند است. هلند دارای چند دانشگاه برتر در لیست بهترین دانشگاه های جهان را دارد. دانشگاه فناوری دلف و دانشگاه آمستردام هر دو جزء دانشگاه های برتر در این زمینه هستند. یک مهندس کامپیوتر در شهرهای مختلف هلند دستمز متفاوتی دریافت میکند ولی به طور میانگین بین 48000 تا 52000 یورودر سال دستمزد یک مهندس کامپیوتر در این کشور است.

اسپانیا نیز دارای دانشگاه هایی با رتبه های بالا در این رشته هستند. دانشگاه پلی تکنیک مادرید رتبه برتر را در میان میان دانشگاه های مهندسی کامپیوتر در این کشور دارد. میانگین درآمد متخصصین این رشته بنا بر میزان مهارتشان متفاوت و بین 33000 تا 50000 یورو در سال می باشد.

کشورهای سوئد و سوئیس نیز دارای چند دانشگاه برتر در این لیست قرار دارند. از مهمترین دانشگاه های سوئیس می توان به دانشگاه ETH زوریخ اشاره کرد. اهمیت موضوع بازار کار مهندسین کامپیوتر در سوئیس زمانی مشخص می شود که بدانید که بالاترین سطح درآمد مهندسین با میانگین ماهیانه 79,000$ (دلار آمریکا) متعلق به سوئیس است.

بهترین دانشگاه سوئدی در این رشته مؤسسه فناوری سلطنتی است. میانگین درآمد ماهانه در این رشته در سوئد بسته به تجربه کاری متغیر است. در مجموع میزان درآمد ماهانه 15000 الی 45000 کرون سوئد است.

برای تحصیل در این رشته در کشور ایرلند نیز می توان به دانشگاه دوبلین اشاره کرد. میانگین درآمد مهندسان کامپیوتر و نرم افزار در کشور ایرلند حدود €43,537 (یورو) برآورد شده است . اما این رقم متناسب با سابقه کاری و تحصیلاتی متقاضیان تغییر می کند . همچنین سابقه کار مهندسی کامپیوتر در کشور ایرلند بیشترین تاثیر را بر درآمد دریافتی افراد خواهد داشت .

اتریش و بلژیک هم هر کدام دارای دانشگاه های بسیار مشهور در این رشته هستند. دانشگاه کاتولیک لون بلژیک و دانشگاه فنی وین در اتریش به عنوان برترین ها در این رشته محسوب می شوند. در بلژیک مهندسان رشته کامپیوتر با توجه به سابقه کار و میزان آشنایی با فناوری های جدید در این رشته میتوانند بین 3800 تا 6700 یورو در ماه درآمد داشته باشند. درآمد یک مهندس کامپیوتر در اتریش نیز بطور میانگین در حدود 43550€ (یورو) در سال است.

از دیگر کشورهای اروپایی در این زمینه میتوان به دانمارک اشاره کرد. دانشگاه آزوس و کپنهاگن دو دانشگاهی است که رتبه بسیار خوبی در این رشته کسب کرده است. در این کشور میزان درآمد یک مهندس کامپیوتربا توجه به سوابق شغلی متغیر است و به مقدار تقریبی 3159461 کرون دانمارک در سال است.

دانشگاه های کشور پرتغال نیز در این رشته بسیار فعال و پیشرو هستند که در این میان می توان به دانشگاه لیسبون اشاره کرد. این دانشگاه در طی سالهای اخیر پیشرفت قابل ملاحظه ای در این رشته است. بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر در این کشور با میانگین درآمد حدود €22,404 (یورو) در سال از بازارهای اروپایی با درآمد متوسط می باشد.

قوانین ارسال دیدگاه

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد مورد نیاز علامت گذاری شده اند.*